Sotsiaalministeerium ei hooli ATH lastest ja nende peredest

On omamoodi rekord, et SA Eesti Lastefond / www.elf.ee /on tegutsenud 29 aastat projektipõhisel rahastusel , selliseid lastekaitsega tegelevaid MTÜ-sid ja SA-sid ei ole Eestis just palju.
Ja nüüd, 2017.aasta detsembris loeme Hasartmängumaksu Nõukogu protokollist, et Eesti Lastefondi projekt „Üleriigiline tugi(võrgustik) psüühikahäiretega (sh ATHga) laste vanematele“ on mõttetu ja ebavajalik – ei vaja need ATH laste vanemad mingit toetust – 0 eurot 
Kas ATH lapsed lükkame kõrvale?
ATH laste kasvatamine on väga raske ja nõuab lapsevanematelt tohutult energiat, teadmisi ja oskusi. Aga samuti toetust, et jaksu ja jõudu jaguks pikkadeks aastateks ja just seda annavad ATH tugirühmad /tasuta!!!/.
Rohkem kui kümme aastat on meie organisatsiooni töö suunatud ATH lastele, et nad ei kannataks väärkohtlemist kodus, koolis ja lasteaias. Ei, see töö ei ole Tallinna keskne, pea kõikides maakondades on ATH laste vanemate tugirühmad . Ja, mis oluline, tugirühmade juhid töötavad tänu vabatahtlikele. Oleme tugirühmajuhtide premeerimiseks raha taotlenud /ikka sotsiaalministeeriumi kaudu HMN-lt/ ka pea kümme aastat, aga seda ei ole ole oluliseks peetud.
Sotsiaalministeerium ei hooli ega soovi toetada ka lastekodunoorte õpinguid kõrgkoolis, kusjuures neid noori on Eestis 10-15 mõelge, kuhu on need tublid vanemateta noored on juba oma teel jõudnud – kõrgkooli!!!- ja ministeerium ei soovi tegeleda selle teemaga.
Kes projektikirjutamisega pole kokku puutunud, siis teadmiseks, et projektil peab olema ka omafinantseering või kaasfinantseering -20%
Eesti Lastefondi omafinantseeringuks on üksikisikute ja organisatsioonide annetused stipendiumifondi, millega toetame lastekodunoorte õppimist kõrgkoolis.

Toeta meie tegevusi:
A/a: EE971010052039573009
SEB Pank

Täname Dr. Anne Kleinberg / Eesti Psühhiaatrite Seltsi Lastepsühhiaatria sektsioon/ toetuse eest 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga