Aitame Zhannat!

Aitame Zhannat!

Zhanna Kaldormina (sündinud 1986) on terve elu elanud Tallinna lastekodus – ema loobus temast kohe pärast lapse ilmaletulekut. Päris pisikesena oli tal üks silm päris põsekohal ja ninagi teistsugune – nagu mõnelt Picasso kubistlikult maalilt.

Tüdrukut on püütud teiste tüdrukute sarnaseks muuta juba aastaid. Zhannale on tänaseni tehtud kümneid operatsioone – siirdatud luud ja nahka, kohendatud silmade asendit… aga ikka erineb ta teistest omaealistest neidudest tunduvalt. Operatsioone tehti vastavalt sellele, kuidas laps kasvas.
Nüüd on ta täisealine ja tema välimust saab lõplikult ilusaks muuta.

Zhannat opereerida on keeruline ja selliseid spetsialistegi ei ole maailmas palju.2009. aasta 12. veebruaril oli ette nähtud operatsioon Zhanna põsesarnade korrigeerimiseks Tallinnas, ent viimasel hetkel otsustas raviarst operatsiooniplaani muuta. Suure tõenäosusega toimub operatsioon hoopis Helsingis.

Mais 2007 tehti Tallinna ja Helsingi näo- ja lõualuukirurgide ühistöö tulemusena lõikus Helsingis (dr. Jyri Hukki ja dr. Pia Saarinen). Zhanna nägu muudeti vormikamaks, siirdades tema enda puusaluud põsesarnadele. Selle operatsiooni tasus Haigekassa. Plaanis on korrigeerida ka huuli.

2005. aastal kogusime koos lauljanna Hannahiga Zhanna tarvis 134 000.- krooni ehk 8 564.- eurot.

Zhanna on armas ja töökas neiu. Loomulikult on ta ka väga kannatlik. 2007. aastal lõpetas ta Vana-Vigala kooli ning sai koka kutsetunnistuse. Hetkel töötab Zhanna Selveri köögis.

2011. aasta kevadel helistas Zhanna Sirje Grossmann-Loodile, kellega ta on kogu aeg ühendust hoidnud ja ütles, et viidi töö juurest haiglasse. Tervis ütles üles, käed valutasid ja ta pidi töölt lahkuma. Algas poolteist aastat kestnud töö otsimine ja tervise turgutamine. See ei olnud lihtne, sest paljusid tööandjaid ehmatas Zhanna nägu ja mõned tööd olid jälle sellised, kus Zhanna ise ei tahtnud inimeste pilkude all olla. Sõprade ja tuttavate kaasabil sai Zhanna oma erialale vastava töö. Tööd ta ei pelga ja on kannatlik. 2014. sai ta abikokast kokaks. Ta töötab ühes Tallinna väga menuka kohviku köögis.

Näo korrigeerimise operatsioonid on Zhanna esialgu tulevikku lükanud. Ta tahab võimalikult palju aega koos olla oma ustava ja armastava sõbraga, kes on tema kõrval olnud headel ja halvematel aegadel.

2014. aasta suvel küpses noormehel kindel otsus, et Zhanna on just see õige ja ainuke naine, kellega ta tahab oma elu siduda. Aleksander palus Zhannat endale naiseks. Zhanna oli õnnelik ja nõus.

Kuupäev abielu registreerimiseks on kindlaks määratud.

Õnnelikud Zhanna ja Aleksander said 2016 aasta septembris lapsevanemateks- laps sai nimeks Danil.

IMG_20161125_163446

Palju, palju õnne Zhanna ja Aleksander!

Me ei tea, kas kogutud rahast Zhanna kõikide operatsioonide tarvis jätkub.
Kui Sind puudutab Zhanna saatus, siis saad annetada Eesti Lastefondi SEBi arvele 100 520 395 73009, märgusõnaks “Zhanna”.

Loe artikleid Zhannast:
Noor neiu püüdleb uue välimuse poole (20.07.2007, Naisteleht)
Heategijad on oma heateo võib-olla juba unustanud, aga Zhanna mäletab ja on tänulik.
Zhanna näooperatsiooni ootel
Zhanna ootab operatsiooni
Hannah` abiga Zhanna ilusaks