PRESSITEADE:Eesti Lastefond jagab taas asenduskodu kasvandikele õppimiseks raha

Laupäeval, 30. mail kell 14.00 toimub Tauno Kangro SkulptuuriGaleriis pidulik SA Eesti Lastefondi õppestipendiumide üleandmine asenduskodust pärit kõrgkoolis õppivatele noortele. Sellel aastal on noori 21 ja kokku jagatakse stipendiumideks 8400 eurot.

SA Eesti Lastefondi Stipendiumifond on väärikas õppimise toetaja, asenduskodu noori on toetatud juba alates 1989.aastast. Eelmisel aastal toetasime õppestipendiumiga 16 asenduskodunoort, nendest kuus lõpetasid bakalaureuse või magistriõppe. Meie stipendiaadid õpivad väga erinevatel erialadel, tudengeid tuleb kokku Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Tartu Ülikoolist, Eesti Lennuakadeemiast, Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolist, Eesti Maaülikoolist ja paljudest teistest ülikoolidest.

Stipendiumid antakse iga aasta üle pidulikult, sel aastal leiab see aset Tauno Kangro dünaamiliste linnu-ja loomaskulptuuride keskel. Stipendiumite pidulik üleandmine on suurepärane võimalus viia omavahel kokku stipendiaadid ja toetajad, et õhutada nende omavahelist suhtlust ja tihedamat koostööd tulevikus. Lisaks paneb stipendiaadile välja kingikotid Oriflame Eesti OÜ ja peale pidulikku koosviimist tagab hea kinoelamuse Forum Cinemas AS. Tudengikohvik OÜ ja Kalev AS seisavad selle eest, et üritus lõppeks mõnusalt magusa suutäiega.

Täname kõiki asenduskodu kasvatajaid, kes on teinud noorte jaoks õppimise oluliseks ja samuti toetajaid, kes rahaliselt meie Stipendiumifondi toetanud on.

SA Eesti Lastefond asutati 12. veebruaril 1988 ja on vanim lastekaitsega järjepidevalt tegelev organisatsioon Eestis. 1989. aastast kuni 2003. aastani toetas Eesti Lastefond õppestipendiumiga nii kesk-, kutse- kui kõrgkoolis õppivaid lastekodukasvandikke. Alates 2004.a.toetame õppestipendiumiga vaid kõrgkoolis õppivaid lastekodukasvandikke.

Ootame Teid Stipendiumifondi toetajaks. Oleme valmis välja andma Teie või Teie firma nimelist stipendiumi.
Meie konto: SA Eesti Lastefond
AS SEB Bank EE971010052039573009
BIC: EEUHEE2X
SEB aadress: Tornimäe 2, 15010 Tallinn
Selgitus: “kõrgkool”
Täname kõiki häid toetajaid.