Tugirühmad jätkavad sügisel tööd

Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) laste vanemate ja õpetajate tugirühmad jätkavad pärast suvevaheaega uuesti tööd Tallinnas (eesti kui ka vene keeles), Tartus, Viljandis ja Põlvas. Põhja-Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku V sügiskonverentsil (22.11.2012) “Psühhiaatria ravimeetodid: kui tablettravist enam ei piisa”, nentisid psühhiaatrid, et tugirühmad, mis on sisuliselt psühhopedagoogilised rühmad lapsevanematele ja nendes antavad käitumisvõtted on efektiivsemaid ATH lapse aitamisel ja toetamisel.

ATH tugirühma eesmärgiks on anda teadmisi, praktilisi oskusi ning toetust aktiivsus- ja tähelepanuhäire sümptomitega lapsega toimetulekuks kodus, koolis ja koolieelses asutuses, ergutada koostööd lapsevanemate, õpetajate ja teiste pereliikmete vahel, õpetada sotsiaalseid oskusi, mis aitavad tõsta ATH lapse madalat enesehinnangut ja toimetulekut impulsiivsuse ohjeldamiseks ja ergutada lapsevanemaid jagama omavahel kogemusi ja teineteist toetama.

Tugirühmad toimuvad igas linnas üks kord kuus, eelregistreerimiseta ja on TASUTA. Rohkem informatsiooni leiab siit: www.ath.ee/est/abi/tugiryhm

Ootame tugirühma lapsevanemaid, vanavanemaid ja teisi pereliikmeid, kes osalevad ATH sümptomitega lapse kasvatamisel, koolide õpetajaid, sotsiaaltöötajaid, psühholooge, lasteaedade õpetajaid ja ka kõiki teisi huvilisi.

Kohtumiseni tugirühmas!